Poniedziałek, 6 listopada 2006
Komentarza ciąg dalszy
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru181
Niemal dokładnie rok temu przez łamy naszego pisma (numery 153 i 154) przetoczyło się coś na kształt polemiki na temat działalności poprzedniej kadencji Rady Polskiej Izby Książki. Tekst, jaki podówczas napisałem, w większej mierze miał być komentarzem do miejsca, jakie na naszym rynku zajmuje PIK. Na nieszczęście – dziś mniemam, że z racji na jego zbytnią powierzchowność – przez ówczesnego wiceprezesa Izby, Piotra Marciszuka, odebrany został jako niespecjalnie kompetentna ocena działań wyłącznie tamtej kadencji. Źle wyszło, za co przeprosiłem. Mam nadzieję, że dziś nie żywimy wobec siebie urazy i tak też pozostanie – także po publikacji kolejnych słów na temat „priorytetów nowej Rady”, jakie zaprezentowano podczas ostatnich Targów w Krakowie. A zatem: 1. Nawiązanie realnej współpracy z organizacjami księgarskimi. Oj, tak… Kluczowe wydaje się tu słowo „realnej”. Jak było i bywało wcześniej – nie warto dziś wracać. Najważniejsze, by z księgarskiej schizmy (Izba Księgarstwa Polskiego jako dowód niereprezentatywności PIK wobec tej grupy zawodowej) wyciągnąć dla całego środowiska jak najwięcej korzyści. Wszak zyskuje ono nowego partnera w negocjacjach ze społecznym i politycznym otoczeniem branży. Wypowiedzianemu niegdyś „Nic o nas bez nas” powinno dziś towarzyszyć „Nic o nich bez nich”. …
Wyświetlono 25% materiału - 188 słów. Całość materiału zawiera 752 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki