Poniedziałek, 6 listopada 2006
Komentarza ciąg dalszy
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru181
Niemal dokładnie rok temu przez łamy naszego pisma (numery 153 i 154) przetoczyło się coś na kształt polemiki na temat działalności poprzedniej kadencji Rady Polskiej Izby Książki. Tekst, jaki podówczas napisałem, w większej mierze miał być komentarzem do miejsca, jakie na naszym rynku zajmuje PIK. Na nieszczęście – dziś mniemam, że z racji na jego zbytnią powierzchowność – przez ówczesnego wiceprezesa Izby, Piotra Marciszuka, odebrany został jako niespecjalnie kompetentna ocena działań wyłącznie tamtej kadencji. Źle wyszło, za co przeprosiłem. Mam nadzieję, że dziś nie żywimy wobec siebie urazy i tak też pozostanie – także po publikacji kolejnych słów na temat „priorytetów nowej Rady”, jakie zaprezentowano podczas ostatnich Targów w Krakowie. A zatem: 1. Nawiązanie realnej współpracy z organizacjami księgarskimi. Oj, tak… Kluczowe wydaje się tu słowo „realnej”. Jak było i bywało wcześniej – nie warto dziś wracać. Najważniejsze, by z księgarskiej schizmy (Izba Księgarstwa Polskiego jako dowód niereprezentatywności PIK wobec tej grupy zawodowej) wyciągnąć dla całego środowiska jak najwięcej korzyści. Wszak zyskuje ono nowego partnera w negocjacjach ze społecznym i politycznym otoczeniem branży. Wypowiedzianemu niegdyś „Nic o nas bez nas” powinno dziś towarzyszyć „Nic o nich bez nich”. …
Wyświetlono 25% materiału - 188 słów. Całość materiału zawiera 752 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się