Poniedziałek, 29 grudnia 2014
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru397
Prof. Małgorzata Omilanowska, minister kultury i dziedzictwa narodowego, oraz dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej, zainaugurowali projekt Academica (https://academica.edu.pl). Na konferencji prasowej 18 grudnia w Bibliotece Narodowej pani minister uroczyście uruchomiła nową bibliotekę cyfrową, która jest – jak zapowiedziano – „innowacyjnym systemem elektronicznych wypożyczeń, umożliwiającym bezpłatny dostęp do setek tysięcy publikacji naukowych z każdej biblioteki w Polsce”. – To dla nas ważny dzień, który zmienia jakość polskiej nauki – stwierdziła min. Małgorzata Omilanowska. Jestem w szczęśliwej sytuacji, bo jako minister nadzoruję Bibliotekę Narodową, ale jestem też naukowcem związanym z Uniwersytetem Gdańskim – dodała pani minister, przedstawiając zalety nowego przedsięwzięcia zarówno od strony administracji, tworzącej nowoczesną jakość technologiczną, jak też od strony świata naukowego, który otrzymuje nowe i wygodne narzędzie …
Wyświetlono 25% materiału - 119 słów. Całość materiału zawiera 478 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki