Poniedziałek, 22 sierpnia 2011
„Books. A Living History” Martyna Lyonsa
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru307
Autor tej książki pisze o sobie, że jego zainteresowania koncentrują się na dwóch obszarach: francuskim, gdzie zajmuje się historią rewolucji francuskiej i okresem napoleońskim oraz historią książki, czytelnictwa i pisarstwa w Europie i Australii. Urodzony w 1946 roku w Londynie, Martyn Lyons doktoryzował się na uniwersytecie oksfordzkim, obecnie jest profesorem Uniwersytetu w Nowej Południowej Walii w Sydney, aktualnie pełni funkcję Prezesa Towarzystwa Historyków Australijskich. Wykładał na uczelniach w Paryżu, Cambridge, także w Hiszpanii i Brazylii. Znany jest przede wszystkim na anglojęzycznym obszarze językowym, dwie jego książki ukazały się we Francji, w tym jedna, która łączy obydwa obszary zainteresowań autora: to „Triumf książki” a w podtytule socjologiczna historia czytelnictwa we Francji XIX wieku. Książki o podobnej tematyce Lyons wydał w USA i po hiszpańsku (jako współautor) w brazylijskim Rio de Janeiro, w Australii natomiast do spółki z Johnem Arnoldem w 2001 roku wydał publikację o historii książki na tym kontynencie w latach 1891-1945. Wspominam te szczegóły dlatego, by zaprezentować najnowszą książkę Martyna Lyonsa „Books. A Living History”, wydaną świeżo przez londyńską oficynę Thames & Hudson. Od kilku miesięcy wiadomo, że publikacja wydrukowana i oprawiona w Chinach wejdzie do sprzedaży 3 października 2011 roku w cenie 19,95 funtów. Ta „żywa historia książki” jest przykładem popularyzacji dziejów książki przy uwzględnieniu dużej wiedzy autora, umiejętności poszukiwań w archiwach i związanej z tym możliwości wykorzystania materiału ilustracyjnego, pochodzącego z wielu różnorodnych źródeł. Lyons bowiem zna wiele bibliotek i innych zbiorów europejskich. Mamy zatem do czynienia z albumem w stylu europejskim: popularny tekst z charakterystycznym dla piśmiennictwa anglosaskiego pogłębieniem, do …
Wyświetlono 25% materiału - 254 słów. Całość materiału zawiera 1017 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się