Poniedziałek, 1 czerwca 2009
Ranking największych wydawnictw 2008 roku
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru248
Przychody ze sprzedaży książek w 2008 roku wzrosły aż o 12,4 proc. i zamknęły się wartością 2,91 mld zł. Był to rekordowy rok dla polskiej książki. Niestety, wiele wskazuje, że ostatni tak dobry. Co mogło wpłynąć na tak znaczący wzrost sprzedaży? Swoje zrobiła z pewnością premiera ostatniego tomu sagi o Harrym Potterze, którego sprzedaż wyniosła 595 tys. egz. i dała niemal 300 proc. wzrostu obrotów wydawcy (Media Rodzina). Ale to nie jedyny powód. Imponujące – choć rzecz jasna nie tak, jak w powyższym wypadku – wzrosty notowało wielu, w tym: Grupa Wydawnicza PWN (tworzące ją podmioty zwiększyły obrót niemal o połowę), Pearson Education, Hachette Polska, Operon, Forum, a także Zysk i S-ka, która to firma na szeroką skalę wypromowała dwoje autorów – publikującą od trzech lat, Małgorzatę Kalicińską (autorkę powieści „Dom nad rozlewiskiem”, „Miłość nad rozlewiskiem” i „Powroty nad rozlewiskiem” – w sumie 352 tys. sprzedanych egz.) oraz znanego dotychczas głównie z telewizji Wojciecha Cejrowskiego, którego relacje podróżnicze osiągnęły w 2008 roku sprzedaż 260 tys. egz. Hitem …
Wyświetlono 25% materiału - 167 słów. Całość materiału zawiera 668 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się