Czwartek, 25 czerwca 2020
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 525 (12/2020)
Właściciele Allegro rozważają sprzedaż części swoich udziałów poprzez wprowadzenie firmy na giełdę – napisał „Puls Biznesu”, powołując się na agencję Bloomberg. Sprzedaż akcji planowana jest po wakacjach. Eksperci podkreślają, że może to być największa w tym roku oferta IPO na europejskim rynku. Wartość Allegro wyceniono na około 10 mld euro. Sama sprzedaż walorów miałaby pozwolić zebrać z rynku ponad 2 mld euro. Plany są dopiero na wczesnym etapie realizacji i mogą się diametralnie zmienić. Obecnym właścicielem są fundusze Cinven, Parira i Mid Europa, które odkupiły Allegro w 2016 roku od południowoafrykańskiego Naspersa za kwotę 3,25 mld dolarów. W przygotowaniu oferty i potencjalnym wprowadzeniu akcji do notowań giełdowych właściciele Allegro współpracują z Lazard,  firmą doradztwa finansowego i zarządzania aktywami, zarejestrowaną na Bermudach. Założone w 1999 roku Allegro ma obecnie ponad 21 mln zarejestrowanych użytkowników i  jest jedną z największych e-platform handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Komentarz Anny Prymakowskiej i  Agnieszki Wójcik z  zarządu Merlin Group …
Wyświetlono 25% materiału - 148 słów. Całość materiału zawiera 592 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się