Czwartek, 18 sierpnia 2022
NISKIE CENY TO MOCNA PRZEWAGA KONKURENCYJNA SPÓŁKI
Przychody grupy Allegro, operatora czołowej platformy handlowej online w Polsce oraz porównywarki cen online w Polsce – Ceneo.pl, wzrosły w drugim kwartale o 69 proc. – do 2,210 mld zł. GMV (łączna wartość towarów sprzedanych na platformie) zwiększyła się o 23,5 proc. – do 12,898 mld zł. Allegro podało, że skorygowana EBITDA w drugim kwartale wyniosła 551,3 mln zł, co oznacza spadek o 1,5 proc. rok do roku. To wynik z wyłączeniem Mall Group i WE|DO. Skonsolidowana skorygowana EBITDA spadła o 13,5 proc., do 484,2 mln zł. Po pierwszym półroczu przychody wzrosły w tym okresie o 43,1 proc. – do 3,603 mld zł. Jak wynika z podsumowania, w ciągu pół roku na platformie Allegro sprzedano towary o wartości 23,72 mld zł. To wzrost o 18,4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Zarząd spółki zakłada wzrost GMV …
Wyświetlono 25% materiału - 138 słów. Całość materiału zawiera 555 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się