Poniedziałek, 14 sierpnia 2006
W.A.B. sprzedaje prawa
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru175
Wydawnictwo W.A.B. od dziesięciu lat prowadzi aktywną działalność w dziedzinie sprzedaży praw do tłumaczeń książek polskich pisarzy, a liczba wydawanych na świecie tytułów stale rośnie. W tym roku podpisano już umowy lub prowadzone są negocjacje dotyczące 15 tytułów, a wśród nich: – sprzedaż praw do wydania niemieckiego „Złotego pociągu” Mirosława M. Bujki do Niemiec (wyd. DTV) – na kilka tygodni przed polską premierą książki, – sprzedaż praw do wydania „Lubiewa” Michała Witkowskiego do Finlandii; jest to już ósmy kraj na liście wydawców tej powieści, po Portobello Books (Wielka Brytania), Suhrkamp (Niemcy), Editions de l’Olivier (Francja), NLO (Rosja), Nora-Druk (Ukraina), Strofa (Litwa), a także FRA (Czech), – sprzedaż „trylogii ukraińskiej” Marii Nurowskiej („Imię Twoje”, „Powrót do Lwowa”, „Dwie miłości”) wydawnictwu DTV, – sprzedaż kolejnych tytułów z kryminalnej serii o komisarzu Mocku pióra Marka Krajewskiego do Niemiec, Holandii, Rosji i Hiszpanii. Cała seria kryminalna Marka Krajewskiego zostanie wkrótce przeniesiona na duży i mały ekran, gdzie ma się pojawić w formie 12-odcinkowego serialu. Reżyserii podejmie się Patryk Vega, twórca głośnego filmu „PitBull”. Filmy powstaną najpewniej w polskoniemieckiej koprodukcji, a zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym roku we Wrocławiu. W.A.B. podpisało też umowy na adaptacje filmowe dwóch innych tytułów: „Finimondo” Piotra Siemiona ze Studiem Filmowym Da Vinci oraz „Domofon” Zygmunta Miłoszewskiego z SF Zebra. Scenariusz tego ostatniego projektu już jest gotowy. Obecnie prowadzone są rozmowy na temat ekranizacji kolejnych dwóch tytułów. Wydawca jest zadowolony, że zagraniczne wydania polskich książek zbierają bardzo wysokie oceny w prasie zagranicznej. Dowodem tego są recenzje z prasy francuskiej dotyczące powieści Wojciecha Kuczoka „Gnój” (Editions de l’Olivier, Paris, 2006, tłum. Laurence Dyevre) oraz z prasy amerykańskiej …
Wyświetlono 25% materiału - 266 słów. Całość materiału zawiera 1066 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się