Poniedziałek, 15 maja 2006
Rozmowa z Magdaleną Cowden, prezesem Hachette Livre Polska
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru5/2006
– Od zeszłego roku Hachette Livre Polska ma w ofercie zupełnie nowy dla was produkt – podręczniki do nauczania języka francuskiego, które wcześniej – na licencji Hachette – przez wiele lat ukazywały się nakładem Wydawnictwa Szkolnego PWN. Podręczniki to inny odbiorca, inne formy dystrybucji od książek, z którymi dotąd mieliście doświadczenie. Jak wypadł pierwszy sezon? – To rzeczywiście nasze największe przedsięwzięcie ubiegłego roku. Kosztowało wiele pracy, ale pierwszy sezon uważamy za sukces. W tym roku poszerzamy ofertę do nauki francuskiego, chcemy też poprawić efektywność sprzedaży, zwłaszcza, że podpisaliśmy wiele nowych umów z firmami, z którymi nigdy wcześniej nie współpracowaliśmy. – Czy to są dokładnie te same książki, które oferowało Wydawnictwo Szkolne PWN? – Szkolne PWN było dystrybutorem oferty edukacyjnej Hachette, do niektórych tytułów przygotowało jednak własne adaptacje, z których my korzystać nie mogliśmy. Dla tych, które miały już na polskim rynku najsilniejszą pozycję opracowaliśmy więc nowe wydania, z własnymi adaptacjami. Wprowadziliśmy też wiele innych pozycji z katalogu francuskiego Hachette, a na specjalne zamówienie sprowadzamy z Francji dowolną publikację. Jesteśmy więc zarówno wydawcą, jak i importerem gotowych pozycji. Ale największym wyzwaniem była konieczność szybkiego opracowania i wypromowania polskiej adaptacji „Taxi!”, nowego tytułu do szkół ponadgimnazjalnych, nieznanego jeszcze na naszym rynku. I to się w pierwszym roku udało, zdążyliśmy przed wrześniem z nowymi książkami, które zostały doskonale przyjęte, w dodatku materiały edukacyjne wzbogaciliśmy o płyty CD oraz zupełnie nowe zadania przygotowujące do matury. – Czy sukces jest równoznaczny z zyskiem? – Też, choć ważniejsze było skuteczne wprowadzenie tych wszystkich książek przed rozpoczęciem roku szkolnego. Ale Hachette Livre Polska zarobiło na tych tytułach już w pierwszym sezonie, oczywiście nie był to duży zysk, ale też wielkiego na początek nie zakładaliśmy, bo jest to poważna inwestycja. Patrząc na rok ubiegły, należy pamiętać, że Szkolne PWN cały czas wyprzedawało zapasy magazynowe, w tym roku spodziewamy się wzrostu przychodów z tych serii, a podręczniki Hachette należą do najpopularniejszych wśród osób uczących się francuskiego w Polsce. Szybko zatem powinniśmy być liderem na tym rynku. – Czy zdobyte doświadczenia na rynku szkolnym wykorzystają państwo wprowadzając podręczniki także do innych języków? – Nie wykluczam takiej możliwości, ale na pewno nie w tym roku. Wiele będzie zależało od sytuacji na samym rynku szkolnym, spory dotyczące cen podręczników są bardzo niepokojące, zwłaszcza że nasze książki nie mogą być tańsze. Polska spółka ma znikomy wpływ na koszty produkcji, gdyż publikacje w większości powstają we Francji. Z tego, co wiem, w …
Wyświetlono 25% materiału - 398 słów. Całość materiału zawiera 1593 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się