Wtorek, 13 września 2016
Czytanie hybrydowe i biblioteki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru443
Według badań Pew Research Center 73 proc. Amerykanów przeczytało przez ostatni rok przynajmniej jedną książkę. Sondaż został przeprowadzony metodą wywiadów telefonicznych na próbie ponad 1,5 tys. dorosłych mieszkańców USA w okresie od 7 marca do 4 kwietnia bieżącego roku. Oznacza to 1-proc. wzrost wskaźnika w porównaniu z 2014 rokiem. Jednocześnie jest to wynik gorszy niż w rekordowym 2012 roku, w którym deklarację o przeczytaniu przynajmniej jednej książki złożyło 79 proc. badanych. Czytelnictwo książek drukowanych zadeklarowało 65 proc. respondentów (kobiety - 70 proc. wskazań, mężczyźni - 61 proc.), jednak największy odsetek czytelników publikacji papierowych odnotowano w grupie wiekowej 18 - 29 lat, dla której wyniósł on 72 proc. Ponadto korzystanie z e-booków zadeklarowało 28 proc. badanych (17 proc. w 2012). Stabilny wzrost notuje również słuchanie książek audio - 14 proc. wskazań w porównaniu z 12 proc. w 2014 …
Wyświetlono 25% materiału - 137 słów. Całość materiału zawiera 551 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się