Poniedziałek, 6 marca 2006
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru159
Szanowni Państwo, Nowa kadencja Sejmu RP budzi nadzieję na pomyślne rozstrzygnięcia spraw, które w odczuciu większości obywateli winny być przedmiotem szczególnej uwagi naczelnych organów władzy i administracji państwowej. Jedną z dziedzin wymagającą zwiększonej troski państwa jest narodowa kultura, której codziennym przejawem jest powszechny dostęp do książki, osiągany głównie poprzez sieć bibliotek publicznych. Dotychczasowa polityka w tym znaczącym kulturowo obszarze, mimo zaangażowania władz centralnych i lokalnych, nie rokuje szybszego postępu. Biblioteki są bowiem nadal z przyczyn subiektywnych jednym ze słabszych ogniw instytucji kultury. Nadal z trudem przebija się obraz współczesnej biblioteki jako centrum wiedzy, wyposażonego w nowoczesne, elektroniczne instrumentarium, służące edukacji, informacji i dobrze rozumianej intelektualnej rozrywce. Taki model książnicy upowszechnia Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, organizacja zawodowa działająca od 1917 roku. Temu celowi podporządkowana jest działalność naukowa, szkoleniowa, wydawnicza i promocyjna Stowarzyszenia. Nawiązujemy do najlepszych wzorców krajowych i zagranicznych. Dzięki własnej zaradności i uporowi bez mała 10 tys. członków SBP mogło chronić rangę swego zawodu, zapobiegać jego degradacji oraz zaspakajać potrzeby 10-milionowej rzeszy czytelników corocznie korzystających z bibliotek. Dlatego śmiało mówimy, że nie kierujemy się cechowym partykularyzmem, lecz utrwaloną w tradycji zawodu misją publicznej służby i wiarą w sens pracy ku pożytkowi czytelników. Jako wspólnota, zrzeszająca bibliotekarzy bez względu na ich resortową przynależność, nadal będziemy reprezentować najliczniejsze środowisko pracowników kultury. Zamierzamy konsekwentnie bronić jego racji, mimo iż …
Wyświetlono 25% materiału - 215 słów. Całość materiału zawiera 862 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się