Poniedziałek, 3 marca 2014
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru376
Polska Izba Książki wystosowała apel dotyczący wpłat na fundusz celowy związany z kosztami opracowania i innych działań na rzecz wprowadzenia w życie Ustawy o jednolitej cenie książek. Jego treść publikujemy poniżej. „Nie musimy nikogo przekonywać, że stan rynku wydawniczego i czytelnictwa jest zły i pogarsza się z roku na rok. Kolejne wydawnictwa i księgarnie plajtują, a napięcia wewnątrz branży połączone ze spadkiem zaufania do kontrahentów nasilają się. Chcąc skorzystać z pozytywnych doświadczeń innych krajów europejskich, takich jak Francja, Niemcy czy Austria, Polska Izba Książki podjęła ponownie działania na rzecz wprowadzenia Ustawy o Książce, której głównym elementem byłyby stałe ceny na książki przez określony czas ich sprzedaży. Wprowadzenie ustawy powinno zapobiec nieuczciwej konkurencji, poprawić sytuację na rynku oraz uniemożliwić potencjalnym wielkim międzynarodowym graczom monopolizację rynku wydawniczego i dystrybucji. Potrzebujemy w tej sprawie solidarnego, mówiącego jednym głosem środowiska wydawców, księgarzy i hurtowników. Przekonanie społeczeństwa do ustawy, jej przygotowanie i doprowadzenie do jej uchwalenia w takim kształcie, w jakim oczekuje tego branża, wiąże się z ogromnym nakładem pracy ze strony ekspertów, …
Wyświetlono 25% materiału - 168 słów. Całość materiału zawiera 674 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się