Piątek, 21 czerwca 2019
ROZMOWA Z MIROSŁAWEM SZEWCZYKIEM, PREZESEM ZARZĄDU FUNDACJI FABRYKA INSPIRACJI, ORGANIZATORA FESTIWALU KSIĄŻKI OPOLE, I PREZESEM ZARZĄDU DRUKARNI OPOLGRAF
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 499 (10/2019)
W tegorocznym Festiwalu Książki w Opolu uczestniczyła jeszcze większa liczba znanych autorów niż poprzednio i na pewno takich gości jest tutaj więcej niż na innych regionalnych imprezach książkowych … Właśnie w to celujemy! Nasz Festiwal Książki składa się z dwóch części. Część festiwalowa służy przybliżaniu autorów i związana jest z interesującymi wydarzeniami, a targi, prezentacja oferty książkowej, czyli druga część, jest tego uzupełnieniem. Od początku myślimy, aby nasze wydarzenie było jak najbardziej atrakcyjne dla czytelników i dlatego zapraszamy jak najwięcej różnorodnych autorów. Można przyjść na festiwalowe spotkanie, posłuchać pisarzy, a przy okazji kupić książki. Zapraszanie pisarzy nie zawsze jest proste. Jaka jest wasza „technologia” zapraszania i sposób, aby autorzy przyjmowali zaproszenie? Wiadomo, że jest to sprawa dosyć złożona, bo każdy z autorów ma swój kalendarz i umówione wcześniej terminy czy zobowiązania, jakie wynikają z ich pracy czy urlopów. Dlatego zaczynamy pracować nad tym w perspektywie roku, co pozwala nam uzgadniać terminy i dlatego to się udaje! Gdybyśmy zaczynali prowadzić rozmowy w lutym czy marcu, to byłoby już bardzo trudno, bo wtedy na dziesięć zaproszonych osób może jedna będzie miała wolny termin dla nas. Czyli można powiedzieć, że zaczynacie organizować przyszłoroczne wydarzenie od razu od poniedziałku po zakończeniu bieżącej edycji? Tak właśnie! Zaczynamy od tego, że patrzymy, kogo nie było i jaka będzie formuła przyszłorocznego Festiwalu, bo mamy już wstępne zapowiedzi. Bardzo dużo pomagają nam też wydawcy, bo przejmują część pracy z własnymi autorami. Jeżeli są u nas wystawcami, to stają się jakby naszymi ambasadorami w stosunku do swoich autorów. Kto pokrywa koszty udziału autorów? W większości przypadków te koszty pokrywa nasza Fundacja Fabryka Inspiracji jako organizator Festiwalu Książki w Opolu. Ale są autorzy początkujący lub na początku drogi i nie są jeszcze rozpoznawalni, to wtedy chętnie sami pokrywają własne koszty, aby tylko pokazać się szerszej publiczności. Oczywiście jest też tak, że część kosztów jest …
Wyświetlono 25% materiału - 280 słów. Całość materiału zawiera 1120 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się