środa, 4 sierpnia 2021
REKORDOWY ROK POD WZGLĘDEM PRODUKCJI WŁASNYCH
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 551 (14/2021)
Rok 2020 przyniósł spółce Audioteka, liderowi polskiego rynku książek do słuchania, wzrost przychodów o 17 proc. – z 58,5 mln zł do 68,7 mln zł. Zysk wzrósł z 5,8 mln zł do 7,2 mln zł. Dobre wyniki związane są głównie ze wzrostem sprzedaży audiobooków wśród klientów indywidualnych. W najszybszym tempie rosły przychody z subskrypcji, nie­co wolniej – ze sprzedaży pojedynczych książek audio. „Rok 2020, mimo swojej specyfiki i wielu niespodziewanych trudności, z którymi przyszło się mierzyć niemal wszystkim biznesom na świecie, w Audiotece był rekor­dowym rokiem zarówno pod kątem liczby produkcji, i jak i rozmachu nagrań. Słu­chowiska, które od lat są znakiem rozpoznawalnym Audioteki oraz oryginalne treści, w tym szeroki wybór audycji i podcastów, sprawiają, że oferta Audioteki budzi duże zainteresowanie mediów i upowszechnia modę na angażujące słuchanie” – napisano w sprawozdaniu do KRS. Jak czytamy w dokumencie, ubiegły rok upłynął pod znakiem zwiększonych in­westycji zarówno w technologię, jak i treści cyfrowe, ale również charakteryzował się dynamicznym wzrostem bazy subskrybentów w ramach nowej oferty abonamento­wej Audioteka Klub. Postawiono na rozwijanie oferty audiobooków oraz poszukiwanie nowych treści audio, czyli treści oryginalnych, pisanych specjalnie pod format audio przez pisarzy, scenarzystów filmowych i teatralnych, dziennikarzy czy youtuberów. „Pomimo obostrzeń …
Wyświetlono 25% materiału - 196 słów. Całość materiału zawiera 786 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się