Poniedziałek, 27 maja 2013
Rzut oka na rynek książki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru355
Niejedno stoisko zlokalizowane na Stadionie Narodowym podczas tegorocznych Warszawskich Targów Książki było miejscem analiz i ocen międzynarodowego charakteru tej imprezy wystawienniczej. Chęć, aby był on optymalny nie jest bliska jedynie organizatorom Targów, ale podnosi prestiż tego wydarzenia i ma duży wpływ na jego ocenę przez potencjalnych przyszłych wystawców z Polski. Pośród 18 krajów, których wydawniczy dorobek prezentowany był w tym roku w stolicy znalazła się – po raz trzeci zresztą – Australia. Narodową ekspozycją zarządzało Biuro Radcy Handlowego Ambasady tego kraju w Warszawie we współpracy z Australijskim Stowarzyszeniem Wydawców (Australian Publishers Association). W Warszawie największe i najbardziej znane wydawnictwa z Australii, takie jak Allen&Unwin, Macmillan Education Australia czy Random House Australia, w towarzystwie mniejszych niezależnych wydawców prezentowały swoją ofertę książek edukacyjnych, literatury dla dzieci i młodzieży, speculative fiction, fantasy, science fiction, powieści historycznych, biografii, książek filozoficznych oraz powieści graficznych. W widoczny sposób strona australijska docenia współpracę biznesową jaka nawiązała się i rozwija między tamtejszymi wydawcami i partnerami z Polski. Wyznacznikiem jakości tych kontaktów są nazwiska pisarzy takich jak Trudi Canavan („Trylogia Czarnego Maga”), John Flanagan („Zwiadowcy”), a ostatnio także Shaun Tan. Obecność australijskiej reprezentacji wydawniczej w stolicy stworzyła także sposobność bliższego przyjrzenia się działalności branży książkowej na Antypodach. Pozycję najważniejszej organizacji branżowej zajmuje na tamtejszym rynku wspomniane już Australijskie Stowarzyszenie Wydawców (APA), które istnieje od 1948 roku, a obecnie zrzesza ponad 210 wydawców, którzy realizują 91 proc. obrotów sektora wydawniczego. Główne zadanie APA to reprezentacja interesów wydawców. Dzieje się to m.in. poprzez współpracę z rządem i realizację projektów specjalnych. Ponadto już w 2004 roku APA uruchomiła stronę internetową, …
Wyświetlono 25% materiału - 258 słów. Całość materiału zawiera 1034 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się