Sobota, 6 maja 2023
PODLASKI KLIMAT – RADOŚĆ WYDAWCÓW I CZYTELNIKÓW
Jubileuszowe 10. Targi Książki w Białymstoku, które trwały od 21 do 23 kwietnia w ramach tradycyjnego Festiwalu Literackiego „Na pograniczu kultur”, były bardziej niż udane. Zeszłoroczna decyzja Fundacji Sąsiedzi, ich organizatora, o przeniesieniu z centrum miasta, z tradycyjnego miejsca w nowoczesnym gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie brakowało już miejsca na zwiększającą się z roku na rok liczbę wystawców, na nieco oddalony od centrum Stadion Miejski była trochę ryzykowana, ale okazała się trafiona. Mieszkańcy Białegostoku i całego regionu zaakceptowali tę zmianę i tłumnie zjawili się na targach, więc frekwencja była bardzo wysoka. Oszacowano ją na 25 tys. osób, bo nie liczono odwiedzających przy wejściu, a wstęp był bezpłatny. Ekspozycja obejmowała 81 stoisk, z tym że niektóre wydawnictwa i firmy zajmowały stoiska podwójne. Organizatorzy i wydawcy zaprosili 58 pisarzy, wśród nich wielu znanych i popularnych, więc na niemal wszystkich spotkaniach sale były wypełnione po brzegi. – To było szaleństwo! Czegoś takiego nie przeżyłem na swoich targach przez dziesięć lat. Były tłumy na spotkaniach! Tak było podczas niedzielnego spotkania z Markiem Niedźwieckim, również na spotkaniu z Małgorzatą Niezabitowską była pełna sala. To jest nienormalne! – dziwił się tryskający radością Andrzej Kalinowski, prezes Fundacji Sąsiedzi, człowiek-legenda białostockiej imprezy, który nawiązuje wspaniałe relacje ze swoimi gośćmi. To był jego sukces! Z podobnym zainteresowaniem spotkali się też Artur Andrus czy Marcin Meller i Joanna Bator. Gwiazdami targowymi byli też Maria Peszek, Ziemowit Szczerek, Adam Wajrak oraz jak co roku Grzegorz Kasdepke, który w Białymstoku się urodził i wychował. Niezwykle liczna grupa młodych czytelniczek oblegała swoje ulubione autorki, wśród których dominowała Weronika Anna Marczak, liderka list bestsellerów, na którą wielbicielki czekały w kolejce jeszcze przed otwarciem Targów i która niestudzenie wypełniała swoje obowiązki …
Wyświetlono 25% materiału - 277 słów. Całość materiału zawiera 1110 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się