Czwartek, 18 grudnia 2008
Rzecz o Stanisławie Wedlerze
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru12/2008
Rocznik 1961. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego (specjalizacja politologia) oraz podyplomowych studiów menedżerskich w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im L. Koźmińskiego w Warszawie. Ma za sobą bogatą drogę zawodową w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwami i strukturami administracyjnymi. W latach 1987-1990 był kierownikiem w Spółdzielni Inwalidów Odnowa w Opolu. W latach 1990-1992 prezes spółki Starewar w Opolu, w latach 1992-1996 zastępca dyrektora Wydziału Organizacji i Nadzoru w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu, a w 1998 roku doradca Wojewody Warszawskiego w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. W 1999 został dyrektorem w Wydziale Organizacyjno-Prawnym oraz pełnomocnikiem szefa MSWiA ds. przekształcenia pięciu województw i utworzenia województwa mazowieckiego. W latach 1999-2001 dyrektor zarządu dzielnicy Praga Południe Gminy Warszawa Centrum. W okresie 2001-2002 doradca dyrektora generalnego Poczty Polskiej w Centralnym Zarządzie Poczty Polskiej w Warszawie oraz prezes spółki Eltor. Od 2002 roku był prezesem zarządu i dyrektorem generalnym w Zakładach Przemysłu Bawełnianego Frotex. Ponadto zasiadał w Radach Nadzorczych kilku spółek: Jelfa, Eltor, Frotex, Iveco Truck Poland, Pak i KZA Zielonka. Szefem Wydawnictw Szkolnych Pedagogicznych został w maju 2006 roku. Tyle o Stanisławie Wedlerze mówi notka biograficzna w tomie „Who is Who” wydanym w paździeniku tego roku, jako czwarty tom kompendium „Rynek Książki w Polsce”. A jaki wydaje się szef największego polskiego wydawnictwa edukacyjnego widziany nieco bardziej – powiedzmy – …
Wyświetlono 25% materiału - 211 słów. Całość materiału zawiera 846 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się