środa, 16 marca 2011
Co czytają inni
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru3/2011
Napotkałem ostatnio w naszej prasie tekst dotyczący seksu ludzi starszych. Coś nowego, nie tylko ze względu na sam temat, zwykle omijany, bo seks to – zgodnie z wizerunkiem lansowanym przez media – młodość, sprawność i piękno. Z tekstu dowiedziałem się, że nasi zachodni sąsiedzi swoich staruszków – zwłaszcza tych majętnych – traktują nader poważnie i ich seksualne potrzeby zamierzają zaspokajać w rozmaity sposób, m.in. organizując wyspecjalizowane domy, hm, schadzek czy też przysyłając drużyny ochotniczek (płatnych) do domu bogatych starców. Brzmi okrutnie? Nie, wreszcie bez hipokryzji. „Nacktbadestrand” Elfriede Vavrik (Ullstein) wiąże się z tym tematem wprost idealnie. Jej autorka, dziś 82-letnia, napisała ją dwa lata temu. Bohaterką jest ona sama – matka trójki odchowanych synów, dwukrotna żona, wdowa, do roku 2006 prowadziła własną księgarnię pod Wiedniem. Zdrowa, aktywna, samodzielna, finansowo niezależna, właścicielka (i kierowca!) samochodu. Jej problem? Bezsenność. Wizyta u lekarza zmienia diametralnie jej życie. „Seks – radzi doktor – rozwiązałby pani kłopot, nie mówiąc już o tym, że jest zdrowszy od wszelkiej chemii”. Przecież jestem staruszką, mam osiemdziesiątkę na karku, protestuje autorka. „Pani Vavrik – odpowiada lekarz – proszę mi wierzyć, że są mężczyźni, którzy bardzo sobie cenią seksualne kontakty z kobietami w pani wieku. A tu, proszę, kropelki walerianowe na sen…”. Pani Vavrik przespała się i pomyślała rano, że spróbuje nadrobić cztery dekady bez seksu. Jej relacja …
Wyświetlono 25% materiału - 218 słów. Całość materiału zawiera 874 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się