Poniedziałek, 30 września 2013
Edu Trendy 2013
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru364
Po Warszawskich Targach Książki, zorganizowanych w maju br. po raz pierwszy na Stadionie Narodowym, tym razem obiekt gościł w jednym czasie nie jedną, a dwie imprezy (a licząc z odbywającym się na błoniach – bardzo zresztą nieudanym – I Warszawskim Festiwalem Kultury Piwnej – nawet trzy). Obok Edu Trendów stadionowa galeria pomieściła miasteczko maratońskie, w związku z planowanym na 29 września kolejnym biegiem na 42,195 km. Jak widać, możliwości tej infrastruktury są olbrzymie. Wróćmy jednak do Edu Trendów. Poprzednia edycja imprezy o charakterze wystawienniczo-konferencyjnym, której adresatem jest szeroko rozumiane środowisko związane z edukacją, zajęła średnio przestronne korytarze PKiN, gromadząc blisko tysiąc specjalistów z branż związanych ze szkolnictwem. W tym roku pod względem frekwencji było znacznie lepiej, gdyż liczba zarejestrowanych odwiedzających wyniosła prawie 1500 (na samą XV Krajową Konferencję Dyrektorów Szkół akredytowało się blisko dwieście osób). Samej konferencji towarzyszył ciekawy program, obejmujący wiele zagadnień związanych ze stanem i rozwojem edukacji w Polsce, co organizator (Wolters Kluwer) skwitował dowcipnie, pisząc, że program „ma za zadanie Państwa doenergetyzować, zainspirować, zafascynować, rozbawić – mówiąc kolokwialnie i nieformalnie pozwolić naładować akumulatory na nowy rok szkolny”. Dla wielu kluczowym punktem programu konferencji, jak i imprezy w ogóle, był wykład prof. Philipa Zimbardo, psychologa społecznego z Uniwersytetu w Stanfordzie, któremu światową sławę przyniósł tzw. eksperyment więzienny. Niżej podpisany na wykładzie nie był, przepraszam zatem Szanownych Czytelników za brak informacji, czy profesor oczekiwania polskich nauczycieli spełnił czy nie. Równolegle z KKDS …
Wyświetlono 25% materiału - 233 słów. Całość materiału zawiera 934 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się