Wtorek, 17 czerwca 2008
Wyjaśnienia Instytutu Książki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru223
Instytut Książki zorganizował 14 maja szkolenie dla wydawców, aby omówić i wyjaśnić problemy, z jakimi borykają się osoby wypełniające niezbyt przyjazne formularze wniosków składanych do Instytutu, w większości dotyczących dofinansowania edycji tytułów deficytowych. Okazało się jednak, że niektóre informacje przekazane na tym spotkaniu zaskoczyły jego uczestników. Najbardziej dobitnie wyraziła to Milena Marciniak, asystentka dyrektora warszawskiego wydawnictwa Trio, która napisała w liście do Instytutu, że „szkolenie rozpoczęło się z prawie półgodzinnym opóźnieniem. Uczestnicy szkolenia zostali już na początku nieprofesjonalnie potraktowani przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wprowadzeniem zajął się pan Ryszard Skrzypczak, zastępca dyrektora Instytutu Książki, który ostatecznie szkolenie przeprowadził. Na wstępie poinformowano nas, że w kolejnym jesiennym naborze wniosków zostaną zaostrzone kryteria oceny. Ciężko sobie to wyobrazić, biorąc pod uwagę obecną statystykę rozpatrzonych do tej pory wniosków – pozytywnie rozpatrzono 160 wniosków, negatywnie 151, odrzucono 270 wniosków. Wypełnienie wniosku, który ma około ośmiu stron i aż jedenaście załączników obowiązkowych, wymaga dużo zaangażowania i czasu, a odrzucenie wniosku na przykład z powodu braku podpisu na jednym z dziesięciu załączników jest rzeczą zupełnie niezrozumiałą”. „Najwięcej zastrzeżeń miało wywołać stwierdzenie o możliwych sankcjach. – Z przerażeniem w oczach słuchało się o rozliczeniu wniosków, a właściwie wprowadzeniu do tego tematu. Pomyłka, niedopatrzenie przy rozliczeniu może skończyć się w prokuraturze” – pisała Milena Marciniak. Sprawa możliwości wcześniejszej kontroli nadesłanych wniosków przez pracowników Instytutu Książki pojawiła się również podczas Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Książki z 28 maja. Została ona wyrażona w formie wniosku „o zwrócenie się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z prośbą o wprowadzenie dodatkowego dwutygodniowego okresu na usuwanie drobnych błędów formalnych we wnioskach składanych w ramach programów operacyjnych”. Zgłoszono również …
Wyświetlono 25% materiału - 267 słów. Całość materiału zawiera 1070 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się