Czwartek, 13 października 2016
Statystyki 2015 roku
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru445
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w omawianym okresie liczba bibliotek i punktów biblioteczno-informacyjnych zmalała o 102 placówki i wyniosła 9710.Na blogu Lustro Biblioteki kwestię tę szczegółowo omawia Barbara Maria Morawiec.Sieć bibliotek w Polsce prezentowała się w ubiegłym roku w następujący sposób:- 8050 bibliotek publicznych- 272 biblioteki pedagogiczne (wraz z filiami)- 1001 bibliotek naukowych- 315 bibliotek fachowych- 52 biblioteki fachowo-beletrystyczne- 21 bibliotek Ośrodków INTE- 13 bibliotek Towarzystw Naukowych.GUS odnotował m.in. spadek liczby bibliotek publicznych - o 44 placówki, jak również bibliotekach fachowych, których na koniec 2015 roku działało o 42 mniej niż rok wcześniej. Odwrotny trend cechował natomiast biblioteki pedagogiczne, których w 2015 roku funkcjonowało 272, czyli o trzy więcej niż w 2014 roku. Jak tłumaczy GUS, 13 Wojewódzkich Bibliotek Publicznych i 1 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka posiadały także status biblioteki naukowej, w związku z tym zostały wymienione …
Wyświetlono 25% materiału - 136 słów. Całość materiału zawiera 545 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się