Wtorek, 21 marca 2017
Deklaracje MEN
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru455
  W ostatnim okresie w mediach coraz częściej pojawiają się informacje dotyczące domniemanych planów Ministerstwa Edukacji Narodowej związanych z możliwą fundamentalną zmianą zasad funkcjonowania bibliotek szkolnych. Tymczasem MEN zaprzecza tym plotkom i deklaruje, że "biblioteki szkolne są niezwykle istotnym elementem życia szkoły, a ich rola w promowaniu postaw czytelniczych wśród uczniów jest nieoceniona". W obecnym roku szkolnym 2016/2017 upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży jest jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa. Według danych MEN, w ramach realizowanego obecnie "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa", do którego w ubiegłym roku przystąpiło ponad 4000 szkół, do bibliotek szkolnych trafiło 1.761.477 książek, a do bibliotek pedagogicznych - 18.213 książek. W sumie księgozbiór został wzbogacony o 1.779.690 pozycji. Jak wynika z deklaracji przekazanych przez szkoły, w 82 proc. z nich nastąpił wzrost liczby wypożyczeń książek. Wydaje się zatem, że program pozytywnie wpłynął  na rozwój czytelnictwa w szkołach. Same szkoły wysoko oceniają również współpracę bibliotek szkolnych z bibliotekami publicznymi i pedagogicznymi w zakresie działań promujących czytelnictwo. MEN deklaruje ponadto, że obecnie toczące się prace nad zmianami sposobu finansowania zadań oświatowych …
Wyświetlono 25% materiału - 178 słów. Całość materiału zawiera 713 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się