Poniedziałek, 14 listopada 2016
Krakowskie targi po raz dwudziesty
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru447
Ponad 700 wystawców z 25 krajów, 759 autorów z Polski i zagranicy oraz około 68 tys. zwiedzających - tak wygląda podsumowanie krakowskiej imprezy, która nosi dumną nazwę Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Pomimo, że organizatorzy ogłosili, ze tegoroczna frekwencja jest równa zeszłorocznej, kiedy padł kolejny rekord, to można ocenić, że również ten rok będzie rekordowy i po podliczeniu wszystkich sprzedanych biletów indywidualnych i grupowych, a także hojnie rozsyłanych zaproszeń, okaże się, że poziom 70 tys. będzie przekroczony. Skłania do tego też własna obserwacja, jak i opinie wielu uczestników czterech targowych dni. Przecież były takie okresy, kiedy przejścia między stoiskami z powodu tłoku były blokowane na długie minuty, co powinno być wskazówką dla organizatorów, że przejścia te trzeba rozszerzyć w następnych edycjach targowych. A może konieczna jest już rozbudowa targowego obiektu, chociaż funkcjonuje dopiero od trzech lat.Wszystko to upoważnia do zdecydowanego twierdzenia, że tegoroczne Targi Książki w Krakowie były bardzo udane i stały się kolejnym świętem dla czytelników. A także dla wydawców, a zwłaszcza dla autorów, chociaż może nie wszystkich, jednak bardzo wielu twórców było wprost obleganych i bardzo długo trwały tradycyjne ceremonie składania autografów i wpisywania dedykacji. Rzadko się zdarza, aby widzieć tak wielu uśmiechniętych twarzy w jednym miejscu. Sukcesem była tez akcja wymiany książek, w trakcie której w kolejce potrafiło stać ponad 200 osób, głównie młodych i również uśmiechniętych.Po raz trzeci w Krakowie przyjmowano gościa honorowego, którym po Węgrzech (przed dwoma laty) i Litwie (przed rokiem) był Izrael z interesującym, chociaż nie tak bogatym programem, jak zapowiadano. Obecność izraelskich gości, z panią ambasador Anną Azarico na czele, wywołała dodatkowe problemy organizacyjne związane ze zwiększoną kontrolą bezpieczeństwa, ale organizatorzy dali sobie z tym świetnie radę i na brakach wejściowych nie …
Wyświetlono 25% materiału - 280 słów. Całość materiału zawiera 1123 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się