środa, 9 października 2013
Między wierszami
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru9/2013
Jej uosobieniem – z pewnością nie tylko dla mnie – jest Agata Młynarska. Starletka szklanego ekranu stała się symbolem jesieni w TVP, dokąd powróciła na specjalne zaproszenie Juliusza Brauna, obecnego prezesa molocha z ulicy Jana Pawła Woronicza w Warszawie, po siedmiu latach spędzonych pod słońcem Polsatu. Od września prowadzi program publicystyczny (sic!) pt. „Świat się kręci”, emitowany od poniedziałku do piątku późnym popołudniem. Aby znaleźć dlań miejsce w nowej ramówce publiczna telewizja zrezygnowała nawet z emisji „Wieczorynek”. Być może sądzono, że zastąpi je infantylizm starszej z sióstr Młynarskich – która do nowej roli – jak zapewniła na konferencji prasowej – przygotowywała się bardzo długo i starannie. Drugą blondynkę, która odciska piętno na nowej ramówce TVP, cechują z lekka rubensowskie kształty, a zwłaszcza rustykalna uroda. To tytułowa bohaterka serialu, zatytułowanego – nomen omen – „Blondynka”, grana przez Julię Pietruchę. Pozwolą Państwo w tym miejscu na dygresję. Nazwiska pospolite przez dekady uważano za niesceniczne. Ludwik Sempoliński (po prawdzie Bohdan Kierski – pseudonim artystyczny wybrał jako debiutujący w aktorstwie gimnazjalista, żeby uniknąć kłopotów w szkole), …
Wyświetlono 25% materiału - 172 słów. Całość materiału zawiera 689 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się