Poniedziałek, 3 marca 2014
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru376
Tegoroczną główną nagrodę w kategorii „non fiction” otrzymała Urszula Palusińska za książkę „Majn alef bejs” Jehoszue Kamińskiego. Oszałamiająco przygotowany alfabet wierszy jidysz, jak czytamy w uzasadnieniu jury, uzyskał od razu jednomyślną zgodę kapituły jako niekwestionowanego zwycięzcy w tej kategorii. „Majn Alef Bejs” (Żydowskie Stowarzyszenie Czulent, 2012) to rymowanki prezentujące alfabet żydowski. Ukazały się w ramach serii wydawniczej „A Majse” obok wyliczanek i wierszy prezentujących istotę najważniejszych świąt żydowskich. …
Wyświetlono 25% materiału - 68 słów. Całość materiału zawiera 272 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki