Sobota, 27 marca 2021
„KAMIEŃ MILOWY W WALCE Z AMAZONEM”
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 543 (6/2021)
Po czterech miesiącach od uruchomienia platforma Bookshop.org wygenerowała milion funtów zysku dla niezależnych księgarni w Wielkiej Brytanii – poinformował magazyn branżowy „The Bookseller”. Założona przez pisarza i wydawcę Andy’ego Huntera platforma Bookshop pozwala księgarniom stworzyć wirtualną stronę sklepu i otrzymywać 30 proc. od ceny detalicznej z każdej sprzedaży bez konieczności obsługi klienta lub wysyłki. W przypadku sprzedaży, która nie jest przypisana do konkretnej księgarni, 10 proc. trafia do puli, która jest dzielona między wszystkie sklepy. Bookshop.org ogłosił, że od listopada 2020 roku do 1 marca z platformy skorzystało ponad 200 tys. klientów z Wielkiej Brytanii, generując sprzedaż przekraczającą 5 mln funtów i zysk w wysokości 1 mln funtów dla 410 niezależnych księgarni, które do niej przystąpiły. 633 tys. funtów z całkowitego zysku zostało rozdzielone w ramach prowizji do poszczególnych placówek, natomiast 367 tys. funtów zostało podzielone równo między wszystkie uczestniczące w programie sklepy. Platforma została uruchomiona w listopadzie, gdy Wielka Brytania przeszła do drugiego lockdownu spowodowanego pandemią Covid-19. Strona stała się kołem ratunkowym dla księgarń, które zostały zmuszone do zamknięcia. Była …
Wyświetlono 25% materiału - 161 słów. Całość materiału zawiera 646 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się