Czwartek, 16 grudnia 2021
DOBRY ROK CZESKIEGO KNIHOBOTA I POLSKIEGO SKUPSZOPA
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 559 (22/2021)
Knihobot, internetowa platforma do sprzedaży używanych książek w  Czechach, odnosi coraz większe sukcesy i planowana jest ekspansja na Słowację i Niemcy – informuje amerykański serwis branżowy Publishing Perspectives. Za ubiegły rok firma zanotowała sprzedaż w wysokości około 18 mln koron czeskich (blisko 3,3 mln zł). Kristýna Hladíková, która zajmuje się marketingiem i  komunikacją w  Knihobot, mówi  Publishing Perspectives,  że ostatnie miesiące przyniosły wzrost zainteresowania czeskich czytelników. Tylko w październiku tego roku firma wygenerowała sprzedaż w wysokości 10 mln koron (1,8 mln zł). „Knihobot to platforma internetowa i sklep internetowy. Pomagamy ludziom sprzedawać ich książki i znajdować nowe. Organizujemy wszystko wokół sprzedaży, przechowywania, a  nawet transportu z  domu do magazynu Knihobot. Po sprzedaży książki płacimy prowizję pierwotnemu właścicielowi” – tłumaczy. Książki dostępne w Knihobot są wyceniane od dziewięciu do 63 tys. koron (to cena niemieckiego kalendarza z 1670 roku). Zdaniem Hladíkovej na dobre wyniki finansowe wpłynęły „zrównoważone podejście konsumenckie, szersza gama książek, ponieważ można kupić nowe i  starsze publikacje w  jednym miejscu, lepsze ceny i rosnąca obecność w sieci księgarni używanych”. Tezeusz, Skupszop.pl i oczywiście Allegro O tym, że książki z drugiej ręki cieszą się popularnością także w Polsce, że w czasie pandemii Polacy więcej czytali i kupowali w  sieci, ale też więcej książek sprzedawali, świadczyć mogą znakomite wyniki finansowe platformy SkupSzop.pl. Przychody firmy z Dębicy za 2020 …
Wyświetlono 25% materiału - 217 słów. Całość materiału zawiera 868 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się