Poniedziałek, 30 września 2013
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru364
Sezon czas zacząć. A właściwie nie tyle sezon, ile kolejną kampanię o lepszą – skazaną oczywiście i jak najbardziej na klęskę! – przyszłość naszej książkowej branży. Jak wiadomo, branża jest raczej w odwrocie, nie zaś w radosnym natarciu. Branżę opanowały klimaty z Chopinowskiego „Marsza żałobnego”, a nie Beethovenowskiej „Ody do radości”. Branża jest pogrążona w smutku i nieustannym narzekaniu zarówno na władzę, jak i na siebie nawzajem. Wszystkim „spada”, a jeśli nawet komuś „rośnie”, to tylko niewielu; ci nieliczni potrafią cieszyć się w ciszy i bez drażniącego afiszowania się ze swoją radością, że im „rośnie”, a większości „spada”. Bryndza! Jak więc będzie?… Sławomir Mrożek mawiał: „Będzie tak samo, tylko jeszcze bardziej”. Inaczej mówiąc, będzie mniej więcej tak samo jak z dolą chłopa polskiego, który od czasów Rejowej „Krótkiej rozprawy między panem, wójtem a plebanem” miał i ma zawsze, ze stulecia na stulecie, coraz gorzej i pod górkę, a w Unii Europejskiej ledwie zipie i ustami słynnego popowodziowego paprykarza dramatycznie pyta: „Jak żyć, panie premierze? Jak żyć?!”. Pytanie o tyle głupie i nie na miejscu, że akurat nikt, łącznie z samym naszym najukochańszym premierem, nie ma zamiaru zaprzątać sobie głowy odpowiadaniem na nie. Będzie jak będzie, a i tak jakoś będzie. Z naciskiem na „jakoś”. Mam głupi, staroświecki zwyczaj gromadzenia wycinków prasowych poświęconych książkowemu biznesowi. Od czasu do czasu przeglądam, co „się pisało” dwa lata temu, …
Wyświetlono 25% materiału - 225 słów. Całość materiału zawiera 903 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się