Piątek, 13 grudnia 2013
Łódzki Salon ma perspektywy
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru370
Po raz trzeci odbył się Salon Ciekawej Książki – targi książki w Łodzi. Jak zapewniają organizatorzy, jest to najważniejsza impreza branży wydawniczej w regionie łódzkim. W tym roku uczestniczyło w niej ponad 50 wystawców. Honorowym (oficjalnie), a przede wszystkim rzeczywistym patronem łódzkiej imprezy jest Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka na Sejm. Od początku wspiera organizatorów i aktywnie uczestniczy w wydarzeniach Salonu. – Malkontenci nie wierzyli, że się uda. Tymczasem już trzeci rok z rzędu Międzynarodowe Targi Łódzkie organizują Salon Ciekawej Książki. Mam nadzieję, że podobnie jak w latach poprzednich impreza zgromadzi wydawców, księgarzy, bibliotekarzy i, co najważniejsze, czytelników, pokazując, że dobra książka to poza wszystkim pożądany „towar” wart handlowego zachodu. Nie zapominajmy jednak, że mowa o Salonie i o książce, więc nie o czysty biznes chodzi. To znakomita okazja, by książki i czytanie polubić, jeśli ktoś ma z tym niejakie kłopoty. To szansa spotkania autorów, ilustratorów, literaturoznawców, obejrzenia wystaw, posłuchania debat, ba – wzięcia udziału w konferencji poświeconej Julianowi Tuwimowi – napisała pani poseł w liście do organizatorów. W tym roku Salon przeniósł się do pięknych wnętrz łódzkiego Muzeum Włókiennictwa, które zapewniły imprezie doskonały klimat. Podczas otwarcia Salonu miejsce to szczególnie zachwalał senator Ryszard Bonisławski. Salon zorganizowano na trzech poziomach Muzeum Włókiennictwa. W reprezentacyjnym holu na parterze urządzono jedynie małe audytorium, natomiast na pierwszym piętrze znajdowały się stoiska wydawców książek dla dzieci i młodzieży, a w odpowiednio zaaranżowanych przestrzeniach między stoiskami odbywały się warsztaty plastyczne oraz literackie dla dzieci. Ofertę zaprezentowały tu: Media Rodzina, Literatura, Czarna Owieczka, Wytwórnia, Dwie Siostry, Hokus-Pokus, Tako, Akapit Press, Debit, Mamania, Noboco, Ładne Halo, Zakamarki, Ezop, Kojor, Bitum, Mind&Dream oraz księgarnia Małe Książki. Na drugim piętrze umieszczono stoiska pozostałych wydawców, a wśród nich: Znaku, Naszej Księgarni, wydawnictwa Sonia Draga, Czarnej Owcy, …
Wyświetlono 25% materiału - 284 słów. Całość materiału zawiera 1136 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się