Poniedziałek, 8 sierpnia 2011
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru306
27 czerwca warszawska prokuratura podjęła decyzję o umorzeniu śledztwa przeciwko Bogusławowi Seredyńskiemu, byłemu prezesowi Wydawnictw NaukowoTechnicznych. Przypomnijmy, że 23 września 2009 roku Bogusław Seredyński został zatrzymany w swoim biurze, w ówczesnej siedzibie WNT przy ul. Mazowieckiej 2/4 w Warszawie. Oskarżano go o przyjęcie łapówki w zamian za działania, które miały ułatwić wygraną przetargu na budynek WNT przez fikcyjną firmę reprezentowaną przez osławionego agenta Tomka – funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Pod koniec czerwca prokuratura oczyściła z zarzutów byłego szefa zlikwidowanych już dziś WNT. Szczegóły operacji CBA związanej z prywatyzacją WNT opisuje „Gazeta Wyborcza” (wydanie z 23 lipca). W uzasadnieniu umorzenia śledztwa, odpowiedzialna za jego przebieg prokurator Małgorzata Turlewicz z warszawskiej prokuratury okręgowej pisze, że „prezes WNT nie powoływał się na wpływy w Ministerstwie Skarbu, by …
Wyświetlono 25% materiału - 124 słów. Całość materiału zawiera 498 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się