Poniedziałek, 28 grudnia 2009
Kto inwestuje w Domy Książki?
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru264
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że trwają rozmowy pomiędzy siecią księgarską Akrybia a Domem Książki Katowice. Większościowy kapitał w Akrybii ma obecnie spółka Manufaktury Polskie, kontrolowana z kolei przez spółkę Silvasco Trading Limited, zarejestrowaną w Nikozji, na Cyprze (jeden z tzw. rajów podatkowych). Akrybia wcześniej przejęła księgarnie należące do Domu Książki Kraków, a jeszcze wcześniej – do tarnowskiej MarKi. Dużo się ostatnio dzieje wokół Domów Książki, a jako negocjator wszędzie pojawia się Piotr Prüffer, dawniej związany z Empikiem, Wkrą, a obecnie m.in. z Domem Książki Białystok i Akrybią. W tle występuje też Marek Nowakowski, członek zarządum.in. Silvasco Trading oraz – wspólnie z Pawłem Gmochem – spółki ABC Księgarnie, która dysponując kapitałem zakładowym 50 tys. zł i nie prowadząc działalności handlowej objęła większościowy pakiet udziałów w Domu Książki Białystok. ABC Księgarnie należy zresztą w całości do Silvasco Trading. Nie wiadomo, jak sfinansowano tę transakcję, a także, jak doszło do sfinansowania przejęcia udziałów przez DK Białystok w Gdańskim Domu Książki. Spółka Manufaktury Polskie, wcześniej należąca do Janusza Palikota, również związana jest z osobą Marka Nowakowskiego, ten z kolei znany jest na rynku jako …
Wyświetlono 25% materiału - 179 słów. Całość materiału zawiera 716 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się