Poniedziałek, 29 lipca 2019
Chyba każdy pisarz spotkał kiedyś na swojej drodze kogoś, kto uważa, że gdyby został pisarzem, to dopiero powstałoby dzieło! Czemu jednak dzieło nie powstaje? Oto jest pytanie! Kilkanaście lat temu, w dniu, w którym drukarnię opuściło pierwsze wydanie mojej powieści „Klasa pani Czajki”, koleżanka wyciągnęła mnie do swojej znajomej, która prowadziła tzw. Salon Artystyczny. Ja zostałam tam zaproszona na rozmowę o swoich kłopotach z domem i lokatorami, gdyż gospodyni Salonu miała podobne problemy. Było to spotkanie, którego do końca życia nie zapomnę, a to z kilku powodów. Po pierwsze, gdy po godzinie spytałam, czy mogę skorzystać z toalety, usłyszałam, że… nie mogę, gdyż w łazience w wannie siedzi córka… i tu padło imię i nazwisko popularnej w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych piosenkarki. Powiedziałam, że wobec tego chyba pójdę, bo dłużej już nie wytrzymam, ale wtedy zostałam zaproszona do załatwienia swoich fizjologicznych potrzeb w ogródku pod krzakiem. Po drugie, gospodyni utrzymywała, że znała mojego ojca, a potem… w rozmowie okazało się, że pomyliła go z innym dziennikarzem. Wreszcie trzecia, a dla mnie główna sprawa. Koleżanka, która mnie w to miejsce przyciągnęła, poinformowała w pewnym momencie gospodynię, że właśnie ukazała się moja książka i podała jej egzemplarz. Gospodyni wzięła książkę do ręki i nawet nie zajrzawszy do środka i nie spojrzawszy na okładkę, rzuciła nią o ścianę tak, że książka przeleciała przez cały salon, ona …
Wyświetlono 25% materiału - 223 słów. Całość materiału zawiera 893 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki