Poniedziałek, 26 listopada 2012
System Wymiany Plików pod ostrzałem
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru342
Kilka lat zapowiedzi, w tym ponad rok wytężonej pracy – tyle czasu potrzebne było, aby powstał i otrzymał oficjalny wymiar pozew polskich wydawców przeciwko serwisowi Chomikuj.pl, który 19 listopada złożono do sądu. Ujmując rzecz dokładniej jest to „Pozew grupowy o zaniechanie naruszania praw autorskich”. W grupie wydawców, którzy zdecydowali się na tę formę przeciwdziałania serwisowi Chomikuj.pl znaleźli się: Dom Wydawniczy Rebis, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe M. Dobrowolska sp. j., LexisNexis Polska, Nowa Era, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Terra Enterprise, Wolters Kluwer Polska, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Wydawnictwo Arkady, Wydawnictwo C.H. Beck, Wydawnictwo LektorKlett, Wydawnictwo Naukowe PWN, Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Obszerny, ponad 40-stonicowy dokument, zawiera zbiór postulowanych przez wydawców nakazów i zakazów, jakimi ich zdaniem powinien zostać objęty serwis Chomikuj.pl. Czego możemy spodziewać się w tym czekającym nas najprawdopodobniej procesie? W pierwszej kolejności wydawcy domagają się nałożenia na serwis Chomikuj.pl zakazu stosowania, działającego w jego strukturze, a bardzo szczegółowo opisanego w pozwie, Systemu Wymiany Plików. Powód domaga się też nakazania pozwanemu, aby „w przypadku uzyskania przez niego wiedzy lub wiarygodnej wiadomości, że określony …
Wyświetlono 25% materiału - 178 słów. Całość materiału zawiera 715 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się