Poniedziałek, 15 października 2012
Czytanie e-książek A.D. 2012
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru338
Serwis Okazje.info zajmujący się porównywaniem cen w sklepach internetowych oraz e-księgarnia Woblink. com przeprowadziły wspólną analizę szczątkowych (informacje własne obu firm) danych dotyczącą rynku e-booków w Polsce. Analiza dotyczy okresu od 15 maja do 30 września. Z danych porównywarki wynika, że spośród dostępnych rozwiązań, do lektury e-książek najczęściej wykorzystujemy czytniki wykorzystujące technologię E-Ink znanych producentów – Prestigio, Manta oraz Amazon. – Od początku września zanotowaliśmy niemal 40 proc. wzrostu zainteresowania kategorią „czytniki e-book” – mówi Natalia Ircha, specjalista ds. PR Okazje.info. Jak wskazują dane z ostatnich pięciu miesięcy, blisko połowa internautów wybierała e-readery, korzystając z filtru producenta. Była to główna z przesłanek zakupowych dla 49,8 proc. z nich. W drugiej kolejności o zakupie decydowała przekątna ekranu – na ten parametr zwracało uwagę blisko 38,5 proc. klientów. W znacznie mniejszym stopniu zwracali oni uwagę na inne funkcjonalności urządzeń do czytania e-książek, jak pojemność czytników (5 proc.) czy wykorzystanie technologii e-papieru (5 proc.) oraz wyposażenie w łącza USB (ponad 1,8 proc.). Użytkownicy najczęściej decydowali się na markę Prestigio oraz na czytniki polskiego producenta Manta. Na trzecim miejscu znalazł się Amazon z e-readerem Kindle. Udział marki Prestigio wyniósł 25,6 proc., firmy Manta – 19,4 …
Wyświetlono 25% materiału - 191 słów. Całość materiału zawiera 764 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się