Wtorek, 11 lipca 2023
Badanie Polskiej Izby Książki – praktyki i nawyki związane z korzystaniem przez pracowników uczelni i studentów z podręczników, monografii naukowych, repozytoriów i zasobów bibliotek
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 597 (13/2023)
Zostało zakończone badanie opinii środowiska akademickiego, które realizuje Polska Izba Książki z inicjatywy Sekcji Wydawców Akademickich i Naukowych i przy wsparciu ze strony KRASP, Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Copyright Polska oraz Grupy PWN. Ogólnopolskim sondażem przeprowadzonym na wyczerpującej próbie uczelni kieruje dr Paweł Kuczyński. Zostało zebranych 2855 ankiet polskojęzycznych i 28 angielskojęzycznych wśród kadry uczelni i 5311 ankiet studenckich polskojęzycznych i 128 angielskojęzycznych. Celem badania jest opisanie praktyk i nawyków związanych z korzystaniem z podręczników, monografii naukowych, repozytoriów i zasobów bibliotek. Realizacja ogólnopolskiego projektu badawczego wymagała ścisłej współpracy pomiędzy zespołem PIK a władzami uczelni zaproszonych do badania, przy wsparciu bibliotek naukowych, które wykazywały bardzo duże zainteresowanie projektem PIK. Podstawową techniką zbierania danych …
Wyświetlono 25% materiału - 112 słów. Całość materiału zawiera 450 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się