Piątek, 28 lutego 2020
Za pięć lat rodzina Faberów świętować będzie stulecie wydawnictwa pozostającego do dziś w ich rękach – oficjalnie należy do nich połowa oficyny, ale zawsze to coś. Wiele innych, świetnie zapisanych w historii, dawno już zmieniło właścicieli, przechodząc pod skrzydła gigantów medialnych z siedzibami w innych krajach. Zetknąłem się z charakterystycznymi edycjami oficyny Faber & Faber niemal pół wieku temu, jak widzę z daty wydania niewielkiego tomu poezji Philipa Larkina „The north ship”. Rzeczywiście charakterystycznymi, z rzucającą się w oczy okładkową typografią autorstwa Bertholda Wolpe, który sam rysował litery – wyszedł z dobrej niemieckiej szkoły Rudolfa Kocha. F&F nie bali się takich eksperymentów, projekty studia Pentagram wpadały w pamięć, „nasz” Andrzej Klimowski też się wyróżniał; czasem realizowano pomysły tak odlotowe jak „okropnie lekceważąca” okładka do kabaretowych tekstów Spitting Image (bazowało na nich „Polskie zoo” w TVP). I choć oficyna z nobliwego Russell Square utożsamiana jest z najważniejszymi …
Wyświetlono 25% materiału - 146 słów. Całość materiału zawiera 586 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się