Poniedziałek, 29 czerwca 2015
Między wierszami
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru6/2015
Gdzie mógł odbyć się wieczór autorski książki Katarzyny Madey „Leonard Pietraszak – Ucho od śledzia” (Muza), jeśli nie w kinie? Sala warszawskiego Atlantiku wypełniła się po brzegi. Jak wieść niesie, na tę okoliczność reaktywowała się nawet instytucja koników, bo impreza w jedynym międzywojennym kinie funkcjonującym do dziś w stolicy była biletowana. Niezapomniany pułkownik Krzysztof Dowgird z serialu „Czarne chmury” za młodu uprawiał pięściarstwo: „Boks w doskonałym technicznym wydaniu jest po prostu sportem, który dobrze się ogląda. Nie można tego niestety powiedzieć o różnych nowoczesnych wynalazkach, na przykład tych w rodzaju MMA. Tam jest młócka, jeden pada, potem drugi pada, krew się leje strumieniami”. Najlepiej zarabiał, grając dla amerykańskiej Polonii: „Janek Wojewódka zawsze meldował swoje grupy z Polski w samym centrum Broadwayu. Tuż obok wejścia do hotelu znajdował się mały żydowski kramik pod szyldem »Josele, Radio and Television«. Poszedłem tam. (…) Bardzo mi się spodobało, ale niepokoiło mnie, czy kupione radio będzie grało w Polsce. Josek spojrzał na mnie z dezaprobatą i powiedział: »Kochany, radio nie wi, gdzi ón jest«”. „Nie wierzę politykom” – deklarował przed kilkunastu laty w piosence Tomasz Lipiński. Potem zmienił zdanie, czego dowodem jego publiczne poparcie dla Platformy Obywatelskiej i Bronisława Komorowskiego. Na szczęście polityczne dygresje stanowią margines wywiadu przeprowadzonego …
Wyświetlono 25% materiału - 203 słów. Całość materiału zawiera 814 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki