Piątek, 25 października 2019
Mowa wewnętrzna
Dionisios Sturis: Grecja. Gorzkie pomarańcze Wydawnictwo Poznańskie, Poznań 2019, s. 316, ISBN 978-83-66278-39-4 Lubię podróżować i przesuwać linię horyzontu dalej i dalej. Pojawiać się w nieznanym miejscu i podszywać pod jego mieszkańców: włóczyć mniej uczęszczanymi ścieżkami, zaglądać do lokalnych knajp, z nieśmiałością wypowiadać zwroty w języku tubylców. Doświadczać – nie podbijać – fragmentu świata, którego jestem gościem. W takim podróżowaniu pomaga mi literatura. Jeden z wrześniowych tygodni spędziłam w Atenach z reportażem Dionisiosa Sturisa w plecaku. Trudno o lepszy przewodnik po greckiej rzeczywistości. Sprzyjającą okazją do sięgnięcia po „Gorzkie pomarańcze” jest wznowienie debiutu Sturisa z 2013 roku, uzupełnione o nowe treści i wykonane przez reportera fotografie. Dionisios Sturis, syn Polki i Greka, urodził się w Salonikach, a wychował w Chojnowie, dokąd matka uciekła z nim i resztą dzieci przed despotycznym mężem. Opuszczając Grecję, miał kilka lat. Niewiele zapamiętał z tamtego okresu. Kiedy jako dorosły Sturis wraca do kraju …
Wyświetlono 25% materiału - 148 słów. Całość materiału zawiera 593 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki