Czwartek, 26 listopada 2015
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru413
W ostatnich miesiącach na łamach Biblioteki Analiz często pojawiał się temat zamieszania wokół Państwowego Instytutu Wydawniczego. Na pytanie o plany wobec Państwowego Instytutu Wydawniczego, jakie kierowaliśmy w tym miejscu do dwóch ministrów i nowego likwidatora wydawnictwa usłyszeliśmy odpowiedź od pani prof. Małgorzaty Omilanowskiej, minister kultury i dziedzictwa narodowego, która w poniedziałek 20 lipca była gościem red. Janiny Paradowskiej w porannym programie Radia TOK FM. Pani minister zapewniła, że "likwidacja przedsiębiorstwa państwowego nie jest likwidacją firmy", a "zgodnie z ustawodawstwem polskim przedsiębiorstwo państwowe musi zarabiać, a PIW nie jest w stanie tego robić". Dodała następnie, że "w związku z tym należy znaleźć odpowiedź na pytanie, w jakiej strukturze prawnej można wydawać książki pod logiem PIW-u rezygnując ze struktur przedsiębiorstwa państwowego" i dlatego "według naszej koncepcji PIW jako marka będzie firmował projekt wydawania przede wszystkim polskiej klasyki prowadzony ze środków polskiego podatnika". Chodzi o "kanon lektur, które nie są interesujące dla wydawcy komercyjnego, ponieważ ich sprzedaż nie przynosi zysku, ale które z uwagi na wartości kulturowe powinny być dostępne" i "musimy stworzyć taką ścieżkę wydawniczą". Bardziej szczegółowo stanowisko resortu kultury starał się wyjaśnić jego rzecznik Michał Babczyński w tekście zamieszczonym w najnowszym numerze "Tygodnika Powszechnego" z 19 lipca. Czytamy tam, że "nie ma innej możliwości prawnej 'ratowania PIW' niż ta polegająca na przejęciu jego zasobów …
Wyświetlono 25% materiału - 213 słów. Całość materiału zawiera 853 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się