Poniedziałek, 30 listopada 2009
Google Book Settlement Agreement
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru261
W wyniku porozumienia stron w nowojorskim Sądzie Federalnym ugoda z Google (Google Books Settlement Agreement) nabrała nowych kształtów. Dyskusja, jaka ostatnio się toczyła, nie dotykała sensu stricte samej ugody, lecz poprawek do niej (Amended Settlement Agreement, w skrócie ASA). Zainteresowani dokładnymi zmianami mogą zapoznać się z nowym tekstem ugody na stronach www.googlebooksettlement.com/ agreement (wersja jeszcze nie przetłumaczona w całości) oraz informacjami na stronach Polskiej Izby Książki oraz Rynek-Ksiazki.pl. Od samego początku ugodzie towarzyszą niemałe emocje. Teraz, znając już dodatkowe oświadczenia procesujących się stron, można znaleźć wiele komentarzy, które zalały Internet i prasę po 16 listopada. W większości pisma branżowe oraz zainteresowani wydawcy wyrażają zadowolenie z wprowadzonych zmian. Najważniejsza z nich to ograniczenie zasięgu porozumienia do książek wydanych w krajach anglojęzycznych – USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii oraz powiązanymi i zarejestrowanymi w amerykańskim Biurze Praw Autorskich (Copyright Office). To jednak nie oznacza, że w innych krajach ugoda automatycznie przestanie obowiązywać, gdyż dotyczy ona również, choć w innym zakresie, krajów, które mają umowy międzynarodowe powiązane z amerykańskim prawem autorskim. Dzięki tej prawnej furtce korporacja Google zostawia sobie możliwość powiązania pośredniego z większością krajów na świecie. Copyright Office podało do wiadomości listę krajów posiadających umowę ze Stanami Zjednoczonymi dotyczącą praw autorskich (przedstawiona też jest mapa świata), dostępna na stronie www.copyright.gov/circs/circ38a.pdf. Inne ważne kwestie to zmiany w terminach, które ostatnio przypominają nieustannie pędzącą karuzelę. Sędzia Denny Chin …
Wyświetlono 25% materiału - 224 słów. Całość materiału zawiera 897 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się