Poniedziałek, 22 marca 2010
Wyszeptany longseller o odchudzaniu
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru270
Ileż to razy słyszeliśmy o dietach cud i poradnikach obiecujących szczupłą sylwetkę bez wyrzeczeń, a w gruncie rzeczy odchudzających jedynie portfele? Dlatego wieść o każdym kolejnym tytule już chyba na niewielu robi wrażenie. Wpisując hasło „dieta” w wyszukiwarkę w dziale książkowym Merlin.pl uzyskujemy wynik 883 tytułów. Wśród nich figuruje vademecum „Nie potrafię schudnąć” dr Pierre Dukana. Pod informacją o książce przeczytać można aż 47 recenzji, a niemal wszystkie pochlebne, wychwalające pod niebiosa metodę i jej skuteczność. Podobnie rzecz się ma na forach, blogach i stronach internetowych dedykowanych dietom. Zaintrygowana pozytywnymi komentarzami i ogromnym zainteresowaniem, które wzbudziła książka Francuza, postanowiłam baczniej przyjrzeć się sposobowi na odchudzenie, do którego tak entuzjastycznie podchodzą Polacy. Dr Dukan stworzył dietę Protal (dieta proteinowa), której podstawą jest mięso i inne formy białka zwierzęcego. Poddając się tej diecie je się dużo, wręcz na zapas. I pije – nawet colę, co prawda light, ale za to bez ograniczeń. Dr Dukan dostrzegł, że dieta oparta na wyrzeczeniach (tzw. „żetem” czyli żreć mniej) nie działa. Bo gdyby człowiek otyły miał silną wolę, to nie byłby otyły. Książka adresowana do pragnących zrzucić nadprogramowe kilogramy okazała się bestsellerem. Tytuł rozszedł się w milionach egzemplarzy na całym świecie. W Polsce została wydana w kwietniu 2008 roku nakładem Wydawnictwa Otwarte. Ma kieszonkowy format, ascetyczną wręcz szatę graficzną, a jej cena detaliczna wynosi 19,90 zł. Była najlepiej sprzedającym się tytułem w kategorii „poradniki” w Empiku w minionym roku. Sprzedaż pierwszej książki dr Dukana „Nie potrafię schudnąć” do końca lutego sięgnęła 265 tys. egz. Kolejna „Nie potrafię schudnąć. 350 nowych przepisów” – 80 …
Wyświetlono 25% materiału - 257 słów. Całość materiału zawiera 1029 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki