Piątek, 29 września 2017
Między wierszami
W aktorskim fachu pracuje od ponad półwiecza, lecz największe splendory przyniosła jej dopiero rola przyjęta na emeryturze – Barbary Mostowiak z serialu „M jak miłość”. „Nad rodzinnym albumem” (Publicat) Teresa Lipowska pochyla się wraz z Iloną Łepkowską. Scenarzystka indaguje zarówno o sprawy zawodowe, jak i prywatne. Z drugim mężem, aktorem Tomaszem Zaliwskim, pamiętnym choćby z kreacji w filmie „Wśród nocnej ciszy”, przeżyła ponad cztery dekady. „Zawsze dostawałam kwiaty, bo wiedział, że je kocham i wkładał do nich bileciki z różnymi sentencjami np. »Serce nie ma zmarszczek«”. Razem wybudowali segment przy ulicy Irysowej w Warszawie. Przez lata urlopowali na Suwalszczyźnie. Dniami on łowił ryby, ona zbierała runo leśne, a kiedy pogoda dopisała zażywali kąpieli (jeziorowych i słonecznych), zaś noce miewali augustowskie (szczegóły w szlagierze z repertuaru Marii Koterbskiej). Kiedyś latem wybrali się do Bułgarii. Pojechali samochodem wspólnie z Romanem Kłosowskim oraz jego małżonką. „Dojechaliśmy do Warny wieczorem i po ciemku rozbijaliśmy namioty na polu biwakowym. Roman postawił go dokładnie nad klapą od szamba. Bardzo mu śmierdziało, ale nie wiedział dlaczego… Rano go Krysia posłała, żeby przyniósł wodę na herbatę. Piją, a ta herbata słona. Pytają nas, czy mamy taką samą paskudną. Ja mówię: »Nie, nasza jest normalna«. I okazało się, że Romek pojemnik na wodę podstawił pod kran z solanką”. Lipowska i Zaliwski – inaczej niż większość artystów – nie włączyli się podczas stanu wojennego w bojkot radia i telewizji. Aktorka przyznaje, że podczas występów teatralnych obawiała się wyklaskania, aczkolwiek: „Byli tacy, co się natychmiast przemalowali. Przedtem bardzo ostro działali w partii, a potem od razu …
Wyświetlono 25% materiału - 255 słów. Całość materiału zawiera 1020 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się