Piątek, 27 lipca 2018
Big Book Festival 2018
Tegoroczny Big Book odbył się pod znakiem ekspedycji, ekologii i zdobywania nowych szczytów. Na wydarzeniu pojawiły się dziesiątki gości, prowadzących i widzów. Niestety nie dopisała aura, co sprawiło, że część wydarzeń pierwotnie zaplanowanych na świeżym powietrzu musiała zostać przeniesiona w inne pomieszczenia. Organizatorzy wydarzenia byli jednak dobrze przygotowani na ewentualne problemy z pogodą. W niedzielę 24 czerwca, ostatniego dnia Big Book Festivalu, odbyło się spotkanie z Laline Paull, która opowiedziała o metaforycznym topnieniu świata i swojej najnowszej powieści „Lód”, podejmującej temat globalnego ocieplenia. „W Arktyce przestaje obowiązywać ludzka skala. Kolory i cisza stają się tam częścią przestrzeni. Jestem synestetyczką, czyli mogłam słyszeć kolory i widzieć dźwięki. Myślałam, że przeszło mi to w dzieciństwie, ale okazało się, że gdy obserwowałam zderzające się ze sobą kry, to miałam wrażenie, że to muzyka pełna instrumentów. I nie jestem jedyną osobą, która odbyła tam to głęboko duchowe doświadczenie. Uważam się za zwykłą turystkę, ale sama widzę nadchodzące zmiany. Kiedyś przyjechałam na Antarktykę i stanęłam na wyspie, której wcześniej tam nie było. Lód się roztopił. Wszyscy mówią, że to przerażająca książka. Ale każdy z nas może zobaczyć zmiany. To nasza rzeczywistość. Nie chciałam napisać powieści o zmianach klimatu. Chciałam, żeby były codziennością, która towarzyszy nam na każdym kroku” – opowiadała autorka. Tematykę ekologii, a dokładniej traktowania zwierząt przez człowieka podjął również Andrzej Kruszewicz, dyrektor Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Dyskusja zgromadziła tłumy, a jej …
Wyświetlono 25% materiału - 227 słów. Całość materiału zawiera 910 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się