Poniedziałek, 17 listopada 2008
Operon o kulisach reformy edukacji
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru234
12 listopada na skrzynki e-mailowe członków Polskiej Izby Książki dotarło pismo sygnowane przez Dariusza Kaczmarka, prezesa wydawnictwa Operon. „List otwarty w sprawie reformy edukacji 2009”, brzmiał jego tytuł. Przesyłka uzupełniona została o dwa załączniki – wykres przedstawiający średni czas zatwierdzeń podręczników w okresie styczeń 2007-kwiecień 2008 oraz „przedruk” artykułu, jaki opublikowany został w dzienniku „Polska” 30 października (Magdalena Kula: „Sześciolatki wejdą do szkoły tylnymi drzwiami”). Prezes Kaczmarek pokrótce streszcza publikację: 1. Minister Katarzyna Hall w listopadzie podpisze rozporządzenie, które de facto stanowi wielką reformę edukacji w Polsce (zmiana podstawy programowej dla wszystkich poziomów nauczania). 2. Prawdopodobne veto prezydenta dotyczące zmian ustaw oświatowych nie będzie miało wpływu na zmianę podstawy programowej i będzie oznaczało m.in., że siedmiolatki będą uczyły się z książek przygotowanych dla sześciolatków. Powoduje to gwałtowne protesty specjalistów od kształcenia zintegrowanego, nauczycieli i rodziców. Wywoła to z pewnością ogromne zamieszanie w szkołach, czego nie ukrywa nawet prezes PIK. 3. W artykule padają słowa o umowie (i gwarancji) pomiędzy MEN a wydawcami dotyczącymi wydania rozporządzenia niezależnie od losów ustawy. Pada tam też roczny termin, …
Wyświetlono 25% materiału - 174 słów. Całość materiału zawiera 698 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się