Piątek, 12 grudnia 2008
Rozmowa z Grzegorzem Gaudenem, dyrektorem Instytutu Książki
CzasopismoWiadomości Księgarskie
Tekst pochodzi z numeru57
Panie dyrektorze, środowisko zarówno wydawców jak i księgarzy jest podzielone w tej sprawie, ale od lat głosy zwolenników wprowadzenia w Polsce ustawy o książce nie milkną. Nie tak dawno w jednym z komunikatów na Państwa stronie internetowej mogliśmy przeczytać, że Instytut Książki zawarł porozumienie z Wydziałem Prawa i Administracji UJ oraz Instytutem Prawa Własności Intelektualnej UJ w sprawie programu badawczego z zakresu prawa polskiego i międzynarodowego regulującego sprawy książki i czytelnictwa. Proszę powiedzieć, jak postępują prace nad tym programem i czemu ma on służyć? Oczekujemy pierwszych opracowań pod koniec tego roku. Taka jest umowa z Uniwersytetem Jagiellońskim. Jeden z raportów ma dotyczyć kwestii węzłowych dla rynku książki, które osobiście mógłbym nazwać dewiacjami czy zakłóceniami w funkcjonowaniu tego rynku. Chcemy by był to wyjściowy materiał, który można będzie wykorzystać do rozmów i formułowania wniosków czy propozycji. Mam poczucie, że wszystkim potrzebne jest uporządkowanie dyskusji. Będziemy oczywiście rozmawiali ze środowiskami księgarzy i wydawców a także oczekiwali wniosków i komentarzy z ich strony. Kiedy mogłyby się odbyć pierwsze takie rozmowy? Mam nadzieję, że już na początku przyszłego roku, czyli bardzo niedługo. Nie znam jeszcze zawartości raportu. Być może będziemy musieli zadać dodatkowe pytania, …
Wyświetlono 25% materiału - 190 słów. Całość materiału zawiera 760 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się