Poniedziałek, 13 lipca 2020
Do You Read Me? to angielski zwrot używany, kiedy chcemy się dowiedzieć, czy dobrze nas słychać, czy ktoś, z kim rozmawiamy, odbiera to, co do niego mówimy. To też pytanie: czy się rozumiemy? Tak nazywa się księgarnia z Berlina i taki jest tytuł albumu, który prezentuje najpiękniejsze księgarnie z całego świata, wydanego przez wydawnictwo Gestalten. Księgarnie kameralne, zwane poza Polską „indie bookstores”, w dzisiejszym świecie uważane są za miejsca przegrane, egzystujące na siłę poza czasem i, jak to ostatnio przeczytałam w komentarzu na Facebooku, są przeżytkiem i fanaberią dla snobów. A księgarze, którzy decydują się na ich prowadzenie, zawsze postrzegani są jako nieszkodliwi i sympatyczni wariaci. Na szczęście grono tych nieszkodliwych wariatów jest dość szerokie, a ich księgarska szajka działa na całym świecie. Mają też oddane grono wielbicieli, którzy nie pozwolą im odejść (do których z radością się zaliczam!). Z polskiej perspektywy nadal ciężko w to uwierzyć, ale istnieje nawet coś takiego jak międzynarodowa turystyka księgarniana. Wielbicielki i wielbiciele księgarń kameralnych podróżują po kontynentach i opisują te wspaniałe miejsca z książkami na łamach magazynów, blogów i przewodników. Jesienią, dzięki Docs Against Gravity, będzie można w polskich kinach obejrzeć nawet film dokumentalny poświęcony księgarzom i antykwariuszom z Nowego Jorku. Motyw kameralnych księgarń pojawia się w filmach i serialach, a na Instagramie pod #indiebookshop i #indiebookstore możemy oglądać piękne zdjęcia księgarń z różnych zakątków globu. Dla wielbicieli tradycyjnych wydań na księgarnianych półkach pojawiają się też co jakiś czas takie perełki jak album „Do You Read Me?”, o którym chcę Państwu napisać. W …
Wyświetlono 25% materiału - 239 słów. Całość materiału zawiera 958 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się