środa, 24 października 2012
O współpracy międzynarodowej
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru339
SAiW „Polska Książka” na bieżąco uczestniczy w pracach IFRRO (International Federation of Reproduction Rights Organisations – Międzynarodowej Federacji Organizacji Zbiorowego Zarządzania Prawami Reprograficznymi) od 2004 r., kiedy uznało skuteczną i profesjonalną reprezentację polskich wydawców i innych posiadaczy praw autorskich na arenie międzynarodowej za konieczną i kluczową w swojej dalszej działalności na rzecz uprawnionych. Nie jesteśmy wyjątkiem – pozostałe polskie OZZ zrzeszone są w analogicznych sektorowych organizacjach międzynarodowych (m.in. w GESAC – European Grouping of Societies of Authors and Composers, czy w SCARP – Societies’ Council for the Collective Management of Performers’ Rights), reprezentujących interesy krajowych stowarzyszeń na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w Unii Europejskiej i w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Najważniejszym wydarzeniem w terminarzu IFRRO jest coroczne Walne Zebranie Członków, jednak prace w organizacji trwają bez ustanku, zwłaszcza w poszczególnych grupach regionalnych i roboczych oraz forach tematycznych. „Polska Książka” jest aktywna przede wszystkim w ramach Equipment Levy Forum, które zajmuje się wyłącznie opłatami reprograficznymi, nie tylko w poszczególnych krajach UE, ale także globalnie – w całej Unii. Kluczowe dla tej działalności są regularne analizy orzecznictwa Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości dotyczącego opłat oraz popularyzowanie nowych rozwiązań prawnych, zwłaszcza takich, które uwzględniałyby zwielokrotnianie cyfrowe. …
Wyświetlono 25% materiału - 191 słów. Całość materiału zawiera 766 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się