Niedziela, 30 kwietnia 2017
6. Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru458
Jeszcze więcej czytelników niż przed rokiem i większa sprzedaż książek to dwa główne przesłania, jakie wynikają z trwających od 21 do 23 kwietnia 6. Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku. Tak twierdzą zarówno organizatorzy tej klimatycznej (to modne teraz słowo) imprezy, jak i większość uczestniczących w niej wydawców. – Dla mnie są to targi nadziei – powiedziała „Bibliotece Analiz” Beata Motyl, właścicielka hurtowni Motyle Książkowe. Nadziei na większe zainteresowanie książką, co widać tutaj w Białymstoku. I do tego panuje tu wspaniała atmosfera stworzona przez organizatorów – dodała. Andrzej Kalinowski, prezes Fundacji Sąsiedzi, organizatora białostockiej imprezy, wyjaśnia przekornie, że „do dobrej atmosfery w Białymstoku  przyczynia się Duch Puszczy, który pojawia się wieczorem i towarzyszy targom, bo sam też czyta i w związku z tym, że rozmawiamy z nim, to jest nam lżej wrócić następnego dnia na targi i służyć naszym czytelnikom”. – Frekwencja była jeszcze wyższa niż rok temu i odwiedziło nas z pewnością ponad 22 tys. czytelników – przekazał „Bibliotece Analiz” Andrzej Kalinowski. W Targach, które już tradycyjnie odbywają się w nowoczesnym gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej, wzięło udział 82 wydawców. – Wielu wydawców informowało mnie, że sprzedaż w tym roku była co najmniej o 30 proc. wyższa niż przed rokiem. I co najmniej połowa z nich żegnając się i dziękując za udaną imprezę, wręczała mi jakieś upominki – dodaje Andrzej Kalinowski. Uczestnicy białostockiego spotkania wielokrotnie podkreślali, że zarówno targi książki, jak i towarzyszący im festiwal literacki „Na pograniczu kultury”, to przedsięwzięcie, które okrzyknięto „Cudem na Podlasiu”, gdy niewielka grupa entuzjastów potrafiła doprowadzić w tak krótkim czasie do powstania znaczącej imprezy o zasięgu ogólnopolskim, a nawet przekraczającym naszą granicę wschodnią. Potwierdził to bardzo udany program imprez, na których często brakowało miejsca dla publiczności. Gwiazdą i gospodarzem serii spotkań był Grzegorz Kasdepke, a spotkanie w wielkiej sali białostockiej opery, …
Wyświetlono 25% materiału - 297 słów. Całość materiału zawiera 1188 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się