Czwartek, 7 kwietnia 2016
Wyniki badania biblioteki Narodowej
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru3/2016
Biblioteka Narodowa zaprezentowała podstawowe wyniki badań czytelnictwa za rok 2015 wykonane na jej zlecenie przez TNS Polska. Tym samym zrealizowana została ubiegłoroczna zapowiedź Biblioteki Narodowej dotycząca planów intensyfikacji częstotliwości prowadzenia prac badawczych w tym obszarze. Podobne badania na próbie reprezentatywnej obywateli Polski w wieku 15 lat i więcej prowadzone były co dwa lata od 1992 roku, a od 2014 roku ? corocznie. Co ciekawe, wyniki badania narodowej książnicy w podstawowym zakresie opisującym poziom czytelnictwa wśród Polaków okazały się niemal całkowicie zbieżne z rezultatami badania przeprowadzonego w tym samym okresie przez Polską Izbę Książki. I tak, w 2015 roku lekturę co najmniej jednej książki zadeklarowało 37 proc. badanych. ?Podobnie jak w poprzednich latach zmienną najsilniej determinującą czytanie …
Wyświetlono 25% materiału - 116 słów. Całość materiału zawiera 467 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się