środa, 19 czerwca 2013
Między wierszami
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru6/2013
16 maja. Wieczór w tym dniu – w latach 1990-2011 – spędzałem przy ulicy Świętojerskiej. W dwu mieszkaniach na parterze i klatce schodowej czterpiętrowego bloku zbudowanego u schyłku epoki tow. Wiesława. A gdy aura dopisała, także na podwórku. W takiej scenerii odbywały się imieniny gospodarza – redaktora Andrzeja Romana, na które przybywała ponad setka gości. Artyści, sportowcy, dziennikarze, politycy, biznesmeni, o niewiastach nie wspominając. Przy wybornych trunkach i wykwintnych potrawach, toczono długie nocne Polaków rozmowy. Często powracam do tych niezapomnianych chwil, podczas których miałem zaszczyt poznać nietuzinkowe postacie, jak również znacznie poszerzyć wiedzę. Choć solenizant, od grudnia 2011 roku mieszka po przeciwnej stronie tęczy, do tradycji świętowania jego imienin powrócono w tym roku. Tyle że w SPATiF-ie, gdzie oficyna wydawnicza Most zaprezentowała wybór tekstów bohatera wieczoru pt. „Tak to widzę”, uzupełniony o szkice przyjaciół autora m.in.: Bohdana Tomaszewskiego, Jerzego Iwaszkiewicza, Marka Nowakowskiego, Wojciecha Pszoniaka… Wieczór upłynął w nostalgicznym nastroju. Przybyli m.in. Andrzejowie: Bober, Gelberg, Wałek i „Koń” Bohdanowicz oraz Tadeusz Olszański i Bogdan Tuszyński wydobywali z zakamarków pamięci sylwetkę dziennikarskiego wirtuoza, którego zawodowy szlak wyznaczały redakcje: „Kuriera Polskiego”, „Tygodnika Solidarność” i „Życia Warszawy”. Ja zetknąłem się z nim w …
Wyświetlono 25% materiału - 189 słów. Całość materiału zawiera 759 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się