Wtorek, 1 sierpnia 2006
Robert Gwiazdowski odpowiada
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru174
W odpowiedzi Panu Nowakowskiemu zadedykuję Modlitwę Św. Tomasza: Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty, Panie, wiesz, że chciałbym zachować do końca paru przyjaciół. Wyzwól mój umysł od niekończącego brnięcia w szczegóły i daj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy. Użycz mi chwalebnego uczucia, że czasem mogę się mylić. Zachowaj mnie dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać.                                                                                    * * * Można prowadzić polemikę ad rem. Albo ad personam. Pan Nowakowski woli najwyraźniej tę druga. No cóż… Jak z kobietami… De gustibus non est disputandum… A przechodząc ad rem: 1. Zakres ingerencji państwa w życie obywateli w Unii Europejskiej jest taki, że usprawiedliwia, moim zdaniem, przekonanie, że zbudowano tam socjalizm. 2. Na „leninowski” pomysł …
Wyświetlono 25% materiału - 149 słów. Całość materiału zawiera 597 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki